info@bilijonas.lt +37063012222

Tarptautinio verslo sėkmės A B C

Statistika rodo, jog Lietuvoje kasmet didėja skaičius žmonių, norinčių imtis savo verslo, pradedančių dirbti individualiai arba pagal verslo liudijimą. Tai reiškia, jog besiplečiantis verslumas po truputį skatina žmones vis dažniau ir dažniau rinktis alternatyvias uždarbio formas. Tačiau Lietuvoje vis dar mažai įmonių dirba tarptautiniu verslu. Kodėl?

 

Dažniausiai tam yra keli populiariausi paaiškinimai:

  • bijau konkurencijos;
  • neturiu pakankamai resursų;
  • man užtenka ir tiek, kiek uždirbu;
  • nežinau tarptautinio verslo rinkos tendencijų;
  • nemanau, kad kažkas pirks mano produkciją;

Visi šie pasiteisinimai dažniausiai nusveria tarptautinio verslo privalumus, nors taip būti neturėtų, nes dirbti tarptautiniu mastu reiškia pakelti pardavimus keliais kartais, taigi uždirbti gerokai daugiau ir atrasti dar daugiau savirealizacijos galimybių. Žinoma, itin daug baimės sukelia ir tai, jog nežinoma tarptautinė rinka ne tokia jau ir paprasta. Todėl verslo konsultantai dalijasi paprastais patarimais, kurie naudingi kiekvienam, norinčiam efektyviai vykdyti verslą tarptautiniu mastu.

 

  1. Tikėk savo sėkme. Pagrindinis sėkmingo verslo formulės elementas yra ne didžiuliai kapitalai, o tiesiog užsidegimas veikla, kuria užsiimate. Labai svarbu, kad tikėtumėte savo verslo idėja ir tai parodytumėte visiems žmonėms. Daugeliui pasaulio žmonių tai signalizuoja, jog esate patikimas ir savo sferą išmanantis verslininkas. O su tokiais malonu ir bendradarbiauti, ir dirbti kartu, ir pirkti jų produkciją.

 

  1. Turėk patikimus partnerius. Normalu, kad dirbant tarptautinėje rinkoje neįmanoma išmanyti visko. Todėl veikiant plačiau, naudinga dirbti su patikimais tiekėjais ir partneriais. Visuomet labai gerai įvertinkite, su kuo dirbate. Dirbkite su profesionaliais žmonėmis, kurių vertybės atitinka Jūsų nuostatas. Tuomet kartu verslo keliu žengti bus tvirčiau ir lengviau.

 

  1. Vertink savo darbuotojus. Dažnai sakoma, jog verslo sėkmė priklauso nuo įmonės darbuotojų laimės. Tai yra tikra teisybė, kuri ypač veikia tarptautinėje rinkoje. Juk Jūs taip pat negrįžtate į viešbutį, kur Jus aptarnavo nemandagus administratorius? Jūsų darbuotojai – kasdienės Jūsų verslo veiklos sergėtojai. Vertinkite juos, motyvuokite, užburkite ir leiskite darbe jaustis saugiai bei maloniai. Pamatysite, jie Jums atsilygins nuoširdžiu darbu ir našesniais rezultatais, keliančiais pardavimus.

Your Turn To Talk

Leave a reply:

Your email address will not be published.